DUIVELSWERK IN AKEN
VRIJDAGMIDDAGWANDELING
De maandelijkse vrijdagmiddagwandelingen zijn een vaste waarde geworden in ons programma. Niet alleen om te genieten van het prachtige Limburgse landschap maar ook om te onthaasten en, voor wie dat wil, te bezinnen.
We verzamelen bij het startpunt van de wandeling. Indien u graag met iemand wilt meerijden naar het startpunt dan kunt u dat bij uw aanmelding onder de opmerkingen aangeven. We gaan dan proberen iets voor u te regelen, en in het algemeen lukt dat ook wel. Alle wandelingen zijn op de laatste vrijdagmiddag van de maand en beginnen om 13:30 uur. De lengte varieert tussen de 6 en 8 km en tijdsduur bedraagt, afhankelijk van de zwaarte van het parcours 2 à 2,5 uur.
De wandelingen worden voorbereid en begeleid door onze wandelcommissie: Huub Bergsma, Gerard Mol en Guus Prevoo. Afhankelijk van de route drinken we onderweg of achteraf samen iets om nog even bij te praten en uit te blazen. Het mooie Zuid-Limburgse landschap leent zich helaas niet goed voor wandelingen met een rolstoel of rollator.
De laatste wandeling van het jaar 2025, ongeveer 6 km lang, gaat vanuit het historische marktplein in Aachen naar de kuurgebieden rondom het Eurogress en vandaar via de Salvatorberg naar de Lousberg met een mooi uitzicht over de koningsstad Aachen. De Lousberg is ‘duivelswerk’, zoals uit de sage van de Dom, het marktvrouwtje en de duivel zal blijken. Via de studentenwijk met zijn vele gebouwen van de RWTH Aachen lopen we terug naar de markt. En we lopen onder de Schervierpoort door, net zoals de studenten die voor een examen willen slagen.
Deze wandeling kent enige hoogtemeters en ook trappen omhoog of omlaag. Maar we zullen het tempo aanpassen zodat iedereen het bij kan benen. En de vele groene parken en de uitzichten vormen een mooie beloning voor de inspanningen.
Startpunt is het standbeeld van Karel de Grote op de Markt in Aachen. In de buurt zijn diverse parkeergarages. Men zou ook gratis kunnen parkeren in Vaals en dan met lijn 350 naar Aachen Elisenbrunnen reizen. Van daaruit is het 7 minuten lopen tot de Markt.
Wij doen er alles aan om een goed begaanbare route uit te stippelen en geven ook aan als er in een wandeling klim- en daalwerk voorkomt. Het is aan u om, voor uw eigen veiligheid, vooral te zorgen voor goed wandelschoeisel en eventueel wandelstokken!
Voor de overige wandelingen: klik HIER.
DATUM | Vrijdagmiddag 28 november 2028 |
VERTREKTIJD | 13:30 uur |
STARTPLAATS | Standbeeld Karelde Grote, Markt, Aken (ROUTE) |
BEGELEIDING | wandelcommissie |
CONTACTPERSOON | Gerard Mol |
DEELNEMERSBIJDRAGE | € 7,00 incusief koffie/thee onderweg |
AANMELDEN | Liefst vóór 21 november 2025 |
U kunt zich aanmelden voor deze wandeling door onderstaand formulier in te vullen. Als u dat nu meteen doet kunt u het niet meer vergeten!
Vergeet niet op VERZENDEN te drukken. Als het ingevulde formulier van uw scherm verdwijnt hebben wij het ontvangen.